Dagbericht 31 maart
Vandaag onder andere Perspectiefnota, werkbezoek Algemene Rekenkamer, Statenleden gezocht cursus en terugkijken webinar.
Perspectiefnota 2027
- De Perspectiefnota 2027 (verder PPN) wordt op vrijdag 10 april 2026 besluitvormend behandeld door PS.
- De griffie denkt graag met je mee en kan adviseren op moties en amendementen (verder M&A). Hiervoor zijn de adviseurs in ieder geval op do 9 april tussen 9-17u aanwezig. Wij kunnen uitgebreider adviseren op vroegtijdig ontvangen stukken. Je kunt stukken aanleveren via [email protected].
- Het is fijn als fracties (en GS) zoveel als mogelijk vooraf kennis kunnen nemen van elkaars M&A, zodat ieder zich erop kan voorbereiden. Concept M&A welke voor donderdag 17:00 uur zijn toegezonden - met expliciete toestemming door de fractie - worden geplaatst in de map met conceptmoties en -amendementen op iBabs (onder vergaderingen).
- Alle tijdens de vergadering ingediende M&A worden opgenomen onder het laatste agendapunt van de Statenvergadering, genaamd ‘Ingediende moties en amendementen’
- De griffie publiceert na de 1e en 2e termijn ook een totaallijst van ingediende M&A onder het laatste agendapunt.
- De regels rondom woordvoerderschap en interrupties zijn bij de behandeling van de PPN anders dan normaal. Het is toegestaan om met meer dan één woordvoerder te spreken en te interrumperen. De afspraak in het Presidium is in de eerste termijn ‘terughoudend’ te interrumperen. Elke fractie mag maximaal 6 keer interrumperen en per interruptie mag maximaal 1 vervolgvraag gesteld worden.
Aanmelden Werkbezoek Algemene Rekenkamer op vrijdag 17 april
Op vrijdag 17 april staat het werkbezoek van de commissie Sturen en Verantwoorden aan de Algemene Rekenkamer gepland. Nadat commissieleden zich eerder op hebben kunnen geven, worden nu alle Staten- en burgerleden uitgenodigd om deel te nemen aan dit interessante werkbezoek. Tijdens het werkbezoek krijgen Provinciale Staten een inkijkje in het werk van de Algemene Rekenkamer. Ook wordt een presentatie gegeven over:
- De rol van de Algemene Rekenkamer als audit‑organisatie in de Rijksbegrotings- en verantwoordingscyclus;
- Performance audits en hun betekenis voor de beleidscyclus;
- De positie en samenwerking met Eerste en Tweede Kamer.
Daarnaast is er tijdens de lunch volop gelegenheid om informeel van gedachten te wisselen met medewerkers van de Algemene Rekenkamer en president Pieter Duisenberg.
Het volledige programma vind je in de bijlage (pdf, 39 kB). Aanmelden kan door, zo snel mogelijk maar uiterlijk donderdag 2 april, te mailen naar [email protected].
Als we te veel aanmeldingen ontvangen, hebben leden van de commissie S&V voorrang op deelname aan het werkbezoek.
Statenleden gezocht voor de cursus Politiek Actief
Op maandagavond 11 mei 2026 start de tweede editie van de cursus Politiek Actief voor de Provincie. De griffie zoekt Statenleden die mee willen werken aan deze cursus om mensen enthousiast te maken voor de provinciale politiek. Voor 11 mei zoeken we twee Statenleden die hun ervaringen willen delen. Voor 1 juni zoeken we 1 of 2 Statenleden die iets kunnen vertellen over de instrumenten en hoe zij die inzetten. Op 1 juni organiseren we ook een speeddate tussen cursisten en de fracties. Hiervoor kunnen alle fracties zich aanmelden.
Webinar defensie terugkijken
In januari zou er een webinar plaatsvinden van het Nationaal Programma Ruimte voor Defensie (NPRD). Deze werd geannuleerd, maar heeft op 16 maart jl. alsnog abrupt plaatsgevonden. Dit was niet tijdig aan de griffie doorgegeven. Tijdens het webinar heeft Defensie teruggeblikt op de afgelopen twee jaar, de huidige stand van zaken toegelicht en een vooruitblik gegeven op het vervolg van het programma.
Kijk hier de webinar terug.
Nieuws van de provincie
Vragen en beantwoording vragen
- Hier vind je het overzicht schriftelijke vragen en antwoorden
- Hier vind je het overzicht technische vragen en antwoorden
Aankomende vergaderingen
Van de aankomende vergaderingen (agendavergadering, PS dag en themadag) zijn de agenda's en bijbehorende stukken te raadplegen.
Contact Statengriffie
De werkkamers van de griffie zijn op de 1e verdieping van het provinciehuis, naast de fractiekamers.